This is a pre-production deployment of Warehouse, however changes made here WILL affect the production instance of PyPI.
Latest Version Dependencies status unknown Test status unknown Test coverage unknown
Project Description
# ČSFD Parser

Parser pro stránky filmů a vyhledávání na [ČSFD](http://www.csfd.cz).


## Poznámky

[ČSFD](http://www.csfd.cz) je nejznámější Česko-Slovenská filmová databáze. Obsahuje informace o více než čtvrt milionu českých a zahraničních filmů, dále informace o hercích, režisérech atd. Bohužel ale neposkytuje žádné veřejné API pro strojový přístup k datům, žádné webové služby. Jediný způsob, jakým z ní dostat data, je parsováním webových stránek. A přesně k tomu vznikl tento kód.

Webové stránky ČSFD mají sice doctype XHTML+RDFa, ale přitom jsem v nich žádné RDFa značky nenašel a dokonce nejsou ani _well-formed_. Nelze je proto přímo zpracovat jako XML. Všechny parsery, které jsem pro ČSFD našel (a jeden z nich jsem kdysi sám napsal), stránky parsují sadou složitých regulérních výrazů. Jejich vymýšlení sice může být poměrně zábavné procvičení mozkových závitů na dlouhé zimní večery, ale následné udržování a upravování při změně designu stránek je nesmírně náročné. Navíc takové řešení není příliš rychlé. Chtěl jsem proto zkusit trochu jiný přístup.

Tento parser není postavený na regulérních výrazech, ale místo toho využívá [HTML parser](http://lxml.de/), který ze stránky postaví XML DOM, nad kterým se poté dotazuje přes XPath. Lokalizace požadovaných elementů na stránce je díky XPath neuvěřitelně snadná a výsledný kód je krásně přehledný. Můžete sami porovnat například s [tímto](http://www.phpclasses.org/browse/file/33086.html) kódem.


## Požadavky

* Python 2.7 / 3.1
* [lxml](http://lxml.de/) (testováno na 2.3.1)


## Upozornění

Používejte tento kód pouze pro vlastní potřebu, nezneužívejte ho pro vykrádání databáze ČSFD!


## Licence

Tento projekt je uveřejněný pod licencí [LGPL version 3](http://www.gnu.org/licenses/lgpl.txt).

## Contributors

[Alex Rembish](http://github.com/rembish)
Release History

Release History

1.0.5

This version

History Node

TODO: Figure out how to actually get changelog content.

Changelog content for this version goes here.

Donec et mollis dolor. Praesent et diam eget libero egestas mattis sit amet vitae augue. Nam tincidunt congue enim, ut porta lorem lacinia consectetur. Donec ut libero sed arcu vehicula ultricies a non tortor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Show More

Download Files

Download Files

TODO: Brief introduction on what you do with files - including link to relevant help section.

File Name & Checksum SHA256 Checksum Help Version File Type Upload Date
csfd-parser-1.0.5.tar.gz (6.5 kB) Copy SHA256 Checksum SHA256 Source Apr 1, 2013

Supported By

WebFaction WebFaction Technical Writing Elastic Elastic Search Pingdom Pingdom Monitoring Dyn Dyn DNS Sentry Sentry Error Logging CloudAMQP CloudAMQP RabbitMQ Heroku Heroku PaaS Kabu Creative Kabu Creative UX & Design Fastly Fastly CDN DigiCert DigiCert EV Certificate Rackspace Rackspace Cloud Servers DreamHost DreamHost Log Hosting